نکات اصلی برای استایلینگ در محیط کار

 • انتخاب استایلینگ در محیط کار اهمیت زیادی برای افرادی دارد که به ظاهر خود در هر مکانی اهمیت می‌دهند. به منظور حفظ ظاهر زیبا و جذاب، لازم است که به علاوه از مراسم و جلسات رسمی، به پوشش در محیط کار نیز توجه ویژه‌ای داشته باشیم. همراه مجله‌ی دیجی استایل شوید تا نکات مهم انتخاب استایل کاری را برای شما مطرح کند. در این مقاله، به بررسی این موضوع می‌پردازیم که برای داشتن استایلینگ در محیط کار، چگونه باید لباس بپوشیم.

  ویژگی‌های استایلینگ در محیط کار

   استایلینگ در محیط کار مطابق با دستورالعمل‌های تعیین شده در محیط کار

  آسان و با احترام به محیط مدیریت

  پیشنهاد استفاده از رنگهای متناسب با ادارات حکومتی

  اختیار استفاده از استایل کژوال در مرزهای قواعد محیط کار

  برای اطلاعات کامل در مورد شورت اسلیپ مردانه کلیک کنید.

  استایلینگ در محیط کار، برند حرفه‌ای

  بسیاری از سازمان‌های دولتی و شرکت‌های بزرگ خصوصی، اهمیت زیادی را به رعایت قوانین لباس رسمی و یکپارچه می‌دهند و تاکید دارند که استایل با کلاس و الگوهای مدرن، نقطه شروع اساسی برای کار در این محیط‌هاست. اما در برخی از شرکت‌ها و جوانب استارتاپی، مدیران اغلب ترجیح می‌دهند که کارمندان خود را به استفاده از استایل کژوال تشویق کنند و برنامه‌هایی که لباس‌های راحت و غیررسمی را ترویج می‌کنند را اجرا کنند. اصلی‌ترین نکته در انتخاب استایلینگ در محیط کار، قابلیت ارائه یک تصویر حرفه‌ای و جذاب از برند است. به عبارت دیگر، لباس کارمندان نمایانگر هویت و شناخت برند است.

  ویژگی‌های استایلینگ در محیط کار

  دقت کنید که مدیران چه می‌پوشند

  تداخل با تصویب‌نامه‌های مشخص و یکنواخت در حوزه استایلینگ در محیط کاردر جهان امروز وجود ندارد و هر چیزی که اعلام می‌شود، به حد نسبی برمی‌گردد و با توجه به قوانین هر شرکت، ممکن است متغیر باشد. در حالی که اغلب افراد تصویر مناسب برای همایش‌های کاری را به عنوان پوشیدن کت شلوار رسمی مردانه یا استایل شیک و ساده زنانه تصور می‌کنند، “استیو جابز”، طراح خلاق گجت‌های مدرن، همواره با شلوار جین در همایش‌های رسمی حضور داشت! این نمونه نشان می‌دهد که پوشش مدیران می‌تواند به عنوان یک راهنما در انتخاب استایل کاری موثر باشد.

  مدل پوشش در محیط کار در ابتدا به نوع فضای کاری وابسته است. هنگام ورود به یک محیط کار جدید، از پوشش مدیران و کارمندان در رده‌های اولیه سازمانی، به راحتی می‌توان به استایل متداول در آن محیط پی برد. به عنوان مثال، در شرکتی که افراد درجه یک هر روز با لباس رسمی مردانه و کراوات به اداره می‌آیند، گزینه استفاده از تی‌شرت، شلوار جین مردانه گشاد و کفش کتانی در این فضا، احتمالاً احساس راحتی مطلوبی ایجاد نخواهد کرد.

  در چنین شرایطی، ترکیب پیراهن مردانه رنگارنگ با شلوار کتان یا جین راسته و یک جفت کفش چرم راحت، گزینه مناسبی ممکن است. این قوانین برای استایل زنانه نیز معتبر بوده و با یک دقت کم به لباس‌های زنانه در محیط کار جدید، می‌توان به استایل متداول در آن فضا پی برد.

  انتخاب استایلینگ در محیط کار زنانه

  همانطور که بیان کردیم، برای ایجاد یک استایلینگ در محیط کار مناسب، اولین گام این است که به نوع محیط کاری و لباس‌های مدیران در سازمان توجه کنید، که این قاعده برای زنان و مردان به یک اندازه مهم است. در محیط‌های جوان و استارتاپی، ترجیح داده می‌شود به استایل کژوال، در حالی که ادارات بزرگ عمدتاً به سبک کلاسیک و رسمی علاقه دارند. اما نکته اساسی این است که استایل کاری انتخاب شده باید نه تنها توانایی‌ها و مهارت‌های شما را به خوبی نمایان کند، بلکه در نظر همه قابل احترام باشد. به طور کلی، لباسی باید انتخاب شود که بدون توجه به جنسیت، در معرفی توانایی‌ها و حرفه‌ای بودن شما، اثربخش باشد.

  رسمی یا کژوال؟

  انتخاب بین لباس رسمی زنانه یا استایل کژوال، بسته به مدیران و همکارانی که با آن‌ها در طول روز در تعامل هستید، بسیار مهم است. به‌عنوان مثال، اگر در یک فروشگاه فعالیت دارید یا نقش مربی و معلم را برعهده دارید، باید به دلیل حجم کار روزانه و ارتباط مداوم با دیگران، لباسی راحت و در عین حال شیک را انتخاب کنید. اما اگر تمام روز را پشت میز و درون دفترتان سپری می‌کنید و تنها در جلسات خارج از دفتر حاضر می‌شوید، می‌توانید علاوه بر یک دامن یا شلوار شیک، به یک کت و دامن زیبا و رسمی با رنگ‌های تیره و خنثی نیز متوجه شوید.

  اگر در محل کارتان فرهنگ تیپ رسمی رواج دارد، مناسب است که به قواعد این نوع لباس‌پوشی پایبند باشید. به‌یاد داشته باشید که استایل الگانت و لباس‌پوشی با جزئیات زیاد در محیط کار ممکن است جذابیت کمتری داشته باشد، بنابراین سبک‌های کلاسیک و شیک می‌توانند بهترین انتخاب باشند.

  نقش رنگ در انتخاب استایلینگ در محیط کار

  به جستجو برای ترکیبی جذاب از مانتو و شلوار با رنگهای مناسب محیط کاری بپردازید. اگر در محل کارتان، اولویت به رنگهای پر انرژی و شاد داده می‌شود، بهتر است که در انتخاب لباس‌های خود این سلیقه را رعایت کنید تا ارتباط بهتری با همکاران خود داشته باشید. اما اگر ترجیح به رنگهای رسمی و تیره داده شده است، پیشنهاد می‌شود در انتخاب مانتو و شلوار، از رنگهای خنثی استفاده کنید. در چنین شرایطی، با توجه به فصل و سلیقه شخصی، می‌توانید از رنگهای خنثی سرد مانند خاکستری، نقره‌ای، سفید و شیری یا از رنگهای خنثی گرم مانند قهوه‌ای طلایی، بژ، برنز و مشکی استفاده کنید.

  انتخاب استایلینگ در محیط کار زنانه

  استایلینگ در محیط کار به فرم بدن دقت کنید

  ویژگی‌های فیزیکی شما می‌توانند راهنمای کارآمدی برای انتخاب استایلینگ در محیط کار مناسب فراهم کنند. متغیرهایی همچون قد کوتاه یا بلند، فرم بدن، و رنگ پوست می‌توانند در این امر به شما کمک کنند. به عنوان نمونه، اگر قد شما کوتاه است، پیشنهاد می‌شود از مانتوهای بلند استفاده کنید و از مانتوهای کوتاه خودداری کنید. استفاده از کفش‌هایی با پاشنه متوسط می‌تواند استایل شما را بهبود بخشد، اما حواستان باشد که پاشنه کفش بیش از حد بلند نشود و از راحتی شما در طول روز آسیب نرساند.

  برای افرادی با بدن چاق و گوشتی، استفاده از رنگ‌های تیره و مانتوهای اورسایز به عنوان بهترین گزینه‌ها پیشنهاد می‌شود. اگر رنگ پوست شما تیره است، می‌توانید از روسری‌های با رنگ‌های روشن یا خنثی سرد بهره ببرید و این رنگ‌ها باید با مانتو مناسبی ترکیب شوند.

  یک نکته‌ی در گوشی به خانم‌ها

  هر سال، لباس‌هایتان را از کمد بیرون آورده و مرتب کنید، همچنین لباس‌هایی که به آن‌ها نخورده‌اید یا سلیقه شما را بیان نمی‌کنند را از لیست پوشش خود حذف کنید. بسیاری از خانم‌ها لباس‌هایی را در کمد دارند که تنها یک یا دو بار استفاده شده‌اند و دیگر با سلیقه شخصی آنان همخوانی ندارند. اما به علت هزینه‌ای که برای خرید آن‌ها صرف کرده‌اند، هنوز آن‌ها را در کمد نگه داشته و فضای ارزشمند کمد را اشغال کرده‌اند.

  از شما خواهش می‌کنیم کمی شجاعت بیاورید و این لباس‌ها را برای همیشه از کمد حذف کرده و به دیگران هدیه دهید. به یاد داشته باشید که داشتن چند لباس شیک و دلپذیر بهتر از یک کمد پر از لباس‌هایی است که دیگر استفاده نمی‌شوند.

  انتخاب استایلینگ در محیط کار مردانه

  اولین تصویری که در ذهن افراد از استایلینگ در محیط کار مردانه در محیط‌های اداری می‌آید، معمولاً کت و شلوار رسمی است. اما دوران استفاده گسترده از کت و شلوار به عنوان استایل کاری به پایان رسیده و این روزها مفهوم لباس‌پوشش حرفه‌ای مردانه به شدت تغییر یافته است. امروزه، خلاقیت به عنوان یک جایگزین برای قواعد سنتی پوشش حرفه‌ای مردان درخشیده و استایلینگ در محیط کار مردانه به شکلی خلاقانه‌تر و متنوعتر ارائه می‌شود.

  مطالعه بیشتر: معرفی و مقایسه طراحی‌ها و مدل‌های جدید شورت اسلیپ برای مردان.

  رسمی یا کژوال؟

  اگرچه کت و شلوار با کراوات ظاهر شیکی به شما می‌بخشند، اما در فصول گرم استایل راحتی بهترین انتخاب نیستند. یکی از مزایای بارز استفاده از کت و شلوار این است که انتخاب لباس برای شما ساده و مشخص است و در تمام فصول سال می‌توانید به راحتی تصمیم بگیرید که چه لباسی بپوشید. در این روزها، بسیاری از شرکت‌های معتبر و حرفه‌ای از کارمندان خود می‌پرسند که به جای رعایت قوانین سختگیرانه پوشش، از آن‌ها خواسته می‌شود که در انتخاب استایلینگ در محیط کار خود آزاد باشند و عنصر خلاقیت در لباس‌پوشششان حاکم باشد.

  به هر حال، بسیاری از ادارات و شرکت‌ها همچنان به پوشش رسمی، به‌خصوص کت و شلوار، اهمیت می‌دهند تا برند حرفه‌ای خود را در برابر مشتریان و شرکای تجاری به نمایش بگذارند. انتخاب استایلینگ در محیط کار شما باید با قوانین محیط کار هماهنگ باشد، اما همچنان می‌توانید با اضافه کردن لمس‌های شخصی به استایل کژوالتان، از سلیقه خودتان برجستگی بخشید. به همین ترتیب، اگر احساس می‌کنید به کت و شلوار علاقه‌مند نیستید و قوانین محیط کار به استایل کژوال اجازه می‌دهد، می‌توانید با انتخاب شلوار کتان و پیراهن مردانه، استایل ساده و شیکی در محیط کار خود ایجاد کنید.

  راحت بپوشید

  در دو حالت رسمی یا کژوال، تا حد امکان و با رعایت قوانین محیط کار، لباس‌هایی را انتخاب کنید که برای خودتان حداکثر راحتی را فراهم کنند و از این طریق در هنگام انجام وظایف، کمتر احساس خستگی کنید. یک نکته مهم برای افرادی که کت و شلوار می‌پوشند این است که برای تجربه راحتی بیشتر، از پارچه‌های باکیفیت استفاده کنند. اگر اندازه بدن شما با سایزهای استاندارد فروشگاه‌ها همخوانی ندارد، به جای سازش با اندازه‌های ناهنجار، بهتر است به یک خیاط مراجعه کنید تا لباس مناسب و با فیت برای شما دوخته شود.

  کفش و ساعت رمز خوش‌استایلی آقایان

  یکی از اصولی که مردان باید در انتخاب استایلینگ در محیط کار به آن توجه کنند، استفاده از کفش‌های با کیفیت و ظاهر شیک است. کفش نقش مهمی در تکمیل ظاهر آقایان دارد، بنابراین باید به زیبایی و تمیزی آن بسیار دقت کرد. همچنین، راحتی کفش نیز در هنگام خرید بسیار حائز اهمیت است تا در طول روز احساس راحتی داشته باشید.

  هماهنگی رنگ کفش با لباس‌ها نیز در ست‌های رسمی و کژوال بسیار حیاتی است؛ به عنوان مثال، در ست رسمی، رنگ کفش باید با رنگ کت و شلوار هماهنگ باشد و در ست کژوال نیز با سبک و رنگ شلوار و پیراهن یا تی‌شرت و پلوشرت همخوانی داشته باشد. همچنین، تطابق رنگ کفش با کمربند و کیف نیز اهمیت زیادی دارد.

  ساعت نیز از جمله اکسسوری‌های مهم در خلق ظاهر خوش تیپ برای آقایان است. در انتخاب ساعت، وسواس و دقت بیشتری را به خرید اختصاص دهید. استفاده از ساعت‌های با بند چرمی در محیط کاری می‌تواند ظاهر شما را به شکل شیک‌تری تکمیل کند. هماهنگی بین بند چرمی ساعت و سایر اکسسوری‌های مانند کفش، کمربند، کیف و جوراب می‌تواند ظاهری یکپارچه و شیک را برای آقایان به ارمغان آورد.

  نتیجه گیری

  فراموش نکنید که انتخاب مد و استایلینگ در محیط کار، پیامی قوی به دیگران ارسال می‌کند در مورد هویت و ارزش‌های ما. اینکه چگونه برای محیط کار خود استایل انتخاب می‌کنیم، نشان‌دهنده اهمیتی است که به خود و محیط کار حرفه‌ای‌امان می‌دهیم. در این مسیر، باید به انتخاب استایلی که هم راحت باشد و هم شیک، توجه ویژه‌ای داشته باشیم. امیدواریم که این توصیه‌ها به شما کمک کرده باشند تا یک استایل کاری مناسب و جذاب را انتخاب کنید.

  فوگو به عنوان تولیدکننده برجسته در ارائه لباس‌های زیر با کیفیت و قیمت مناسب شناخته می‌شود. این مجموعه با سابقه بلند، به صاحبان فروشگاه‌ها و فروشگاه‌های آنلاین لباس‌های زیر در سراسر ایران، محصولات باکیفیت را عرضه می‌کند.

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  Set your categories menu in Header builder -> Mobile -> Mobile menu element -> Show/Hide -> Choose menu
  سبد خرید
  شروع به تایپ کردن برای دیدن پستهایی که دنبال آن هستید.
  فروشگاه
  لیست علاقه مندی ها
  0 موارد محصول
  حساب کاربری من